EN

Tezmaksan'dan Sanayiye Enerji Tüketimi Çözümü Enerji Tasarrufu Modülüye Tüketim Kontrol Altında

23.04.2023, Perşembe
MicrosoftTeams-image (138).png (558 KB) TEZMAKSAN TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN ENERJİ TASARRUFU MODÜLÜ (ENERJİ SUİTE), ÜRETİMDE "SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK", "ÜRETKENLİK" VE "EKO-VERİMLİLİK" SUNARAK ELEKTRİK TÜKETİMİNİ KONTROL ALTINA ALIYOR.

Salgın etkilerinin küresel ekonomilerde etkisini sürdürdüğü bir dönemde başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya enerji piyasasındaki olumsuz sonuçları artarak devam ediyor. Küresel enerji krizine evrilen bu süreçte tüm ham madde fiyatlarındaki olağanüstü artışlar ise sanayinin üretim maliyetlerini doğrudan etkiliyor. Üretim maliyetlerini artıran etkenlerden biri de kuşkusuz enerji fiyatları olmaya devam ediyor. Türkiye talaşlı imalat sanayisinin çözüm ortağı Tezmaksan tarafından geliştirilen ve Kapasitematik Makine Analiz Platformu'na entegre olarak çalışan Enerji Tasarrufu Modülü, tablo ve grafik değerleriyle elektrik tüketimini kontrol altına almaya yardımcı oluyor.

"ENERJİ TASARRUFUNA KATKI SAĞLIYORUZ"

Makineden gelen sıcaklık, yükleme, titreşim ve elektrik değerlerinin anlık olarak grafik ve tablo halinde analizini sağlayan Enerji Tasarrufu Modülü'nün elektrik zammına karşı işletmelere avantaj sunduğunu belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, "Sistemde her altı saniyede bir gösterimi yapılan değerler makine referans değerlerinin çok altında veya üstünde gerçekleştiğinde anlık bildirimlerle kullanıcı uyarılıyor. Böylece makine kullanıcısının müdahale şansı olabiliyor. Anlık bildirimler ve yapılan tüm işlemler kayıt altına alınırken, sistem, tüm tablo ve grafik değerlerinde ekleme, silme, güncelleme işlemlerini yapma ayrıcalığı da veriyor. Yine, tüm grafik değerlerinin çıktısı Excel, PDF ve A4 formatında alınabiliyor. Diğer yandan, 'PovverBI Raporlama Sistemi' ile düzenli raporlama günlük olarak gerçekleştiriliyor. İmalat sanayisine üretkenlik, sürdürülebilirlik, eko-verimlilik, çeviklik ve pazara sunuş hızında artış imkanı veren modül sayesinde, enerji verimliliğiyle elektrik tüketimini en aza indirerek müşterilerimizin artan maliyetlerine çözüm buluyoruz. Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen Enerji Modülü ile ayrıca enerji tasarrufuna da katkı sağlıyoruz." diyor.

Haberler