EN

DUYAR VANA: ÜRETİMDE DİJİTALLEŞMENİN ADIMINI TEZMAKSAN İLE ATTIK

15.03.2022, Çarşamba
EMRE ZENGİN-KAPASİTEMATİK.png (407 KB)
250’den fazla çalışanı ile Duyar Vana; HVAC, yangın, balanslama alanlarında farklı çap ve malzemelerde vana sektöründe 4 binden fazla ürün gamına sahiptir. Kalitesi, global arenada çeşitli kurumlar tarafından belgelenmiş bir firmadır. Bugün geldiğimiz noktada firmamız dünyanın 80 farklı ülkesine ve dünya çapında 700’den fazla projeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin gurur kaynağı olmuştur” diyen Duyar
Vana Bakım Onarım Yöneticisi Emre Zengin, Tezmaksan ile olan köklü iş birliğini şöyle özetliyor:
KALİTESİNİ VE TEKNİK SERVİS GÜCÜNÜ KANITLAMIŞ BİR MARKA
“Duyar Vana büyük ölçekte ilk CNC makine yatırımlarına Tezmaksan ile 2010 yılında başlamıştır. Gerek distribütörü olduğu CNC markalarının kalitesi gerekse teknik servis yapısı ile Duyar Vana Tezmaksan’dan aldığı hizmetlerden memnun kalmış ve bu ilişkiyi bugüne dek sürdürmüştür.” Veri yönetimi, her sektörde olduğu gibi sanayide de önemli bir rol üstleniyor. Verinin sağlıklı biçimde kullanılarak analiz edilmesi, işletmeleri rekabet açısından bir adım öne taşıyor. Üretim bantlarından alınan veriler, endüstrinin değerli bir kaynağı olurken, Tezmaksan’ın fabrikayı cebe sığdıran teknolojisi Kapasitematik; makine verimliliğini analiz etmesi, sorunları anlık geri bildirim yaparak raporlaması sayesinde binlerce veriyi anlamlandırmasıyla üretim süreçlerine destek oluyor. Bu çerçevede Zengin, Duyar Vana’nın Tezmaksan’ın Kapasitematik program transfer  hizmetiyle ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtlıyor:
 Firmanız Kapasitematik program transfer yazılımını kullanmaya ne zaman başladı? Bu uygulama ile iş süreçleriniz ve üretiminiz nasıl etkilendi?
 Firmamız, Kapasitematik yazılımının Program Transfer Modülünü 2021 yılı sonu itibari ile kullanmaya başladı. CNC Program Transfer Modülü sayesinde cep telefonlarından bile CNC makinelerdeki işleme programlarına her daim uzaktan erişebilir hale geldik. Bu sayede işleme programlarının kontrolü tek merkezden yönetilebilir hale geldi. Bunun üretim sürecimize katkıları, programların standartlaştırılması ve revize edilmesi işlemlerinin çok daha hızlı hale gelmesi oldu. Oluşabilecek veri kayıpları önlenerek, üretimde hızlı bir esneklik kazanmış olduk. Kapasitematik program transfer yazılımının arayüzünden memnun musunuz? Tezmaksan ile iş birliğinizin geleceği hakkında neler söylemek istersiniz? Bilmeyen için de anlaması kolay olan bir arayüze sahip. Ayrıca Tezmaksan’ın vermiş olduğu eğitimler ve teknik destek Kapasitematik’in kullanım ve öğrenim sürecini oldukça kolaylaştırıyor. Tezmaksan ile beraber Program
Transfer Modülüyle üretimde dijitalleşmenin bir kilometretaşını atmış olduk. İlerleyen dönemlerde de makinelerin uzaktan kontrolünü sağlayacak sistemleri Tezmaksan ile ilerletmek istiyoruz. Teknoloji partnerliği konusuna olumlu bakıyoruz.

Haberler