EN

Hars Traktör Dijital Dünyaya "Kapasitematik" ile Adım Attı

16.03.2021, Cumartesi
hars-traktor-dijital-dunyaya-kapasitematik-ile-adim-atti-1633090572594583-b-2.jpg (236 KB)


HARS TRAKTÖR DİJİTAL DÜNYAYA "KAPASİTEMATİK" İLE ADIM ATTI

MAKİNA VE AKSAMLARI Hars Traktör dijital dünyaya "Kapasitematik"ile adım attı Traktör ve yedek parça üretimi alanında faaliyet gösteren Konya merkezli Hars Traktör, üretimde sürdürülebilirliği sağlamak adına Tezmaksan'm yerli ve milli üretim, takip, verimlilik yazılımı Kapasitematik'i tercih etti. Sıra dışı durumlarda sistem uyarı verirken, erken müdahale ile süreçlerdeki kaybın önüne geçildi. ENDÜSTRİ 4.0 I UYGULAMA Kapasitematik sayesinde dijital dünyaya hızlıca entegre olabilmeyi hedefleyen Hars Traktör, yaklaşık 8 aydır kullandığı uygulama ile birlikte tezgahların kayıp sürelerini, yüklenme değerlerini, vardiya arasındaki performans farklılıkları gibi kritik süreçleri takip edebiliyor. Makinalarm verimliliğini analiz eden Kapasitematik, böylece Hars Traktör5ün üretimdeki performansını maksimuma çıkarıyor.

Temelleri 1983 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde atılan Hars Traktör, günümüzde traktör ve yedek parça üretimi alanında hizmet veriyor. Son kullanıcıya uygun hale getirilen ürünlerin birçok işlemini kendi bünyesinde gerçekleştiren Hars Traktör, 30 bin metrekare alanda 300'e yakın çalışanıyla birlikte yaklaşık 60 ülkeye traktör ve yedek parçası ihraç ediyor. Tezmaksan ile iş birliklerinin Universal tezgahlarıyla 1988 yılında başladığını söyleyen Hars Traktör A.Ş. Operasyonel Yönetim Şefi Sadi Angılcı, "Halihazırda 35 tezgaha sahibiz ve hepsi Tezmaksan'm eseridir. Gerek yılların verdiği güven gerekse yenilikçi bir yönetim anlayışı ile Tezmaksan, parkurda.com ve Kapasitematik gibi çözümlerle sektörümüz için sürdürülebilir üretim zemini hazırlıyor" dedi.

"KİRALAMA OPSİYONU BÜYÜK AVANTAJ" Tezmaksan'm geliştirdiği üretim, takip, verimlilik yazılımı Kapasitematik'i yaklaşık 8 aydır kullandıklarım belirten Angılcı, bu süreçte Kapasitematik'in üretime sağladığı katma değeri şöyle açıkladı: "Tezmaksan sayesinde tezgahların kayıp süreleri, yüklenme değerlerindeki anormallikler, vardiya arasındaki performans farklılıkları, yılsonu çalışan performansının daha sağlıklı analizi gibi görmek istediğimiz birçok veriye ulaşabiliyoruz. Kapasitematik; üretim alanlarımıza ekranlar yerleştirerek çalışanlarımızın sürecin farkmdalığını kazanmalarının, sıra dışı durumlarda sistemin uyarı vermesini sağlayarak erken müdahalenin önünü açmasının, sürelerdeki kaybın önüne geçmesinin ve bununla birlikte maliyet avantajı sağlamamızın yolunu açtı.

Ölçülebilir ve erişilebilir verileri bize sunan Kapasitematik'i kullanmaktan çok mutluyuz. Öte yandan üretim sürecimizi dijitalleştirme açısından Kapasitematik'in kiralama opsiyonuyla sunulması da bizim için büyük avantaj. Kısacası yenilikçi çözümleri müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirebilen Tezmaksan ile dijital dönüşümün adımlarını atıyoruz. "

"İŞLETMELERİN DİJİTAL ÇAĞA HIZLA UYUM SAĞLAYABİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ" Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, "Kapasitematik sayesinde üretim, herhangi bir aksama yaşanmadan devam ediyor. İşletmelerin üretim süreçlerini dijitalleştiren Kapasitematik, Hars Traktör'e de önemli katkılar sağladı. Bu sayede dijital dünyaya kolayca adapte olabilen Hars Traktör, üretimde gözle görülür bir artış yaşadı. Biz Tezmaksan olarak dünyada gelişen tüm yeni teknolojileri Türkiye sanayisine entegre etmeyi ve işletmelerin dijital çağa hızla uyum sağlayabilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sayede sanayicilerimizin küresel çaptaki rekabetçi konumunu sağlamlaştırmayı amaçlıyoruz" dedi. S 88 Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu

Haberler