EN

Kapasitematik İle Robotların Entegrasyonu

Endüstriyel robotlu otomasyon uygulamaları özellikle seri üretim yapan işletmelerde, başta kalite ve verimlilik olmak üzere büyük bir artış sağladı. Dolayısıyla son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da Robot ve CNC makinelerin bir arada çalışması yaygınlaşmaya başladı.

Robot uygulamalarının büyük bir çoğunluğunu takım tezgahlarına yapılan yükleme ve boşaltma uygulamaları oluşturmaktadır. Bunun yanında robotlar otomasyon içinde zımpara, çapak alma, polisaj, kaynak, palet yükleme, paketleme gibi ağır ve özel proseslerde de kullanılmaktadır.

Robot üretim süreci, kapasitematik yazılımı ile takip edilebilmektedir. Kapasitematik anlık olarak veri takibi yaptığından zaman ve kaynaklarınızı etkin kullanmanızı sağlar.

Kapasitematik ile, robot üretiminin üretim takibi, sistemden alacağınız veriler, robot kapasite kullanım hesaplamalarınızda büyük destek sağlayacaktır. Kapasitematik ile robot kapasitesinin eksikliklerinin takip edilmesi sağlanabilmektedir. Robotların ürettiği parçaları takip edebilir ve günlük haftalık performanslarını görebilirsiniz.

Robot verimliliği ile robotunuzun çalışma performansını izleyebilir ve bunları verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Robot vardiya aralarında ve mola sürelerin de durmamaktadır. Net çevrim süresi her çevrim için takip edilebilir ve etki eden faktörler belirlenerek sürelerin kısaltılması için çalışmalar yapılabilir.