EN

Sürdürebilirlik

Kapasitematik ile Sürdürülebilir Bir Geleceğe Güvenle Adım Atarsınız

Sürdürülebilirlik, bir Kapasitematik kullanıcısı olarak sizin için sadece bir kavram değil işletmenizi geleceğe güvenle taşıyan “gerçekliktir”. Kapasitematik ile hammadde, enerji, iş gücü gibi temel girdilerinizi en yüksek seviyede denetleyip kullanabilir; işletmenizin giderlerini minimize etme, maliyetlileri düşürme, kaynak tasarrufu sağlama ayrıcalığına kavuşursunuz.

İşletmeler de temel performans göstergeleri (KPI'ler) imalat sanayine üretkenlik, sürdürülebilirlik ve eko-verimlilik, çeviklik ve pazara sunma hızında artış sağlar.

Verimlilik iyileştirmeleri şunları içerir:

·       Fabrika çıktıları ve genel ekipman etkinliği
·       (OEE), ürün maliyetinde azalma ile birlikte, işletme maliyeti ve kalite maliyeti.
·       Enerji verimliliği
·       Çeviklik, maliyetleri düşürme ve hızlı teslim süresi
·       Pazara sunma hızında artış

Kapasitematik ile;

Makinaların Verimliliği: İmalat sahasındaki makinaların gerçek zamanlı takibi ile makinanın verimliliğine ve enerji kullanımına dair bilgiler elde edilebiliyor, doğru zamanda karar vericilerin önüne düşen veriler ile hızlı aksiyon alınabiliyor.

Duruşların Yönetimi: Kapasitematik, planlı-plansız tüm duruşların takibini sağlayarak duruşların minimize edilmesine yönelik aksiyonları kolaylaştırır. Bu sayede makinaların daha uzun süre kullanımda kalmasını sağlıyor. Ayrıca, üretim sahasındaki enerji verimliliğinin yönetimine de katkıda bulunuyor.

Referanslarımız