EN

PİMSUN Makine: Kapasitematik Geliştirmemiz Gereken Yönlerimizi Rapor Halinde Sunuyor

27.04.2022, Perşembe
PİMSUN Makine Yönetim Kurulu Başkanı Burak Egeli: “Kapasitematik, kurulduğundan itibaren kapasite dağıtımında hangi makinelerin boş kaldığını gözlemleyerek doluluk oranları konusunda en iyi şekilde yönlendirme sağladı ve yüzde 20 verim artışı kaydettik. Kapasitematik’in verimliliği artırmasından çok daha fazla önemli olan faydası ise eksikliklerimizi ve geliştirmemiz gereken yönlerimizi bize bir rapor halinde sunmasıdır.”

pimsun-makina-kapasitematik-detay_gorsel.png (313 KB)

Kapasitematik kullanmaya ne zaman başladınız? Neden ve nasıl karar verdiniz?

Kapasitematik’i kullanmaya yaklaşık 3 ay önce başladık. Kapasitematik sayesinde tezgâh doluluk oranlarımızı, operatör verimliliklerimizi ve anlık üretim sayımızı görebildiğimiz için kaçınılmaz bir yatırım fırsatı olarak gördük. Bizler veri analizine çok önem veriyor ve her gün kendimizi daha fazla geliştirmeye çalışıyoruz.

Kapasitematik üretimde verimliliğinizi ne derece artırdı? Kapasitematik öncesi ve sonrasındaki verimlilik durum hakkında bilgi verir misiniz?

Kapasitematik, kurulduğundan itibaren kapasite dağıtımında hangi makinelerin boş kaldığını gözlemleyerek doluluk oranları konusunda en iyi şekilde yönlendirme sağladı ve yüzde 20 verim artışı kaydettik. Kapasitematik’in verimliliği artırmasından çok daha fazla önemli olan faydası ise eksikliklerimizi ve geliştirmemiz gereken yönlerimizi bize bir rapor halinde sunmasıdır.

Kapasitematik’ten memnuniyetinizi artıracak önerileriniz veya farklı bir alanda beklentiniz var mı?

Kapasitematik’in izlenebilir gerçekçi veriyi bizlere sunması çok değerli. Tabii bunda bizim kullandığımız makine parkurumuzun tamamının CNC olması ve çok fazla kalemde ürünün veri analizlerinin yapılmasının da payı büyük. ​

pimsun-kapasitematik-detay_gorsel2.png (95 KB)

Benim naçizane önerim, çok yüksek adetlerde üretim yapan firmaların dışında da ve mekanik tezgahlarda da bu uygulamanın kullanılabilir olması. 

Tezmaksan’ı çözüm ortağı olarak değerlendirebilir misiniz?

Biz Kapasitematik uygulamasını satın alacağımız zaman hep birlikte bir yol haritası çizdik, eksikliklerimizi belirledik ve ortak akıl ile programı sistemimize dahil ettik. Dolayısıyla Tezmaksan‘ı çözüm ortağımız olarak görüyoruz​.

Haberler