EN

Pimsun Makine Firma sahibi Burak Egeli:“Kapasitematik’i Bir İhtiyaç Değil Zorunluluk Olarak Görüyoruz”

27.04.2022, Perşembe
pimsun-makine-firma-sahibi-burak-egelikapasitematiki-bir-ihtiyac-degil-zorunluluk-olarak-goruyoruz-1595153626462-k.jpg (75 KB)Pimsun Makine Firma sahibi Burak Egeli: “Kapasitematik sayesinde doğru verileri alarak düzeltmemiz gereken noktaları tespit ediyoruz. Anlık takip edilebilen ve kapasitemizin ne kadarını verimli olarak kullandığımızı görebilen bir yapıya sahip olduk. Bu yapı bizim planlama ve yatırım kararlarımızın doğruluğunda en büyük güvencemiz olacak.”
Tezmaksan’dan yaklaşık 8 yıldır hizmet alıyoruz. Tezmaksan zaten hepimizin bildiği çok köklü bir firma. Ürün çeşitliliği ve servis ağının büyük olması sebebiyle tercihlerimizde bir adım öne çıkıyordu. Özellikle Tezmaksan’ın son yıllarda yazılıma verdiği önemi çok değerli buluyoruz ve veri alma gücümüzü geliştirerek verimliliğimize çok ciddi katkıları olduğunu düşünüyoruz.

Kapasitematik’e neden ihtiyaç duyuyorsunuz?
Kapasitematik’e ihtiyaç duymaktan ziyade bunu bir zorunluluk gibi görüyoruz. Kapasitematik sayesinde doğru verileri alarak düzeltmemiz gereken noktaları tespit ediyoruz. Anlık takip edilebilen ve kapasitemizin ne kadarını verimli olarak kullandığımızı görebilen bir yapıya sahip olduk. Bu yapı bizim planlama ve yatırım kararlarımızın doğruluğunda en büyük güvencemiz olacak.

Kapasitematik’ten sonra verimliliğiniz ne kadar arttı ve operatörleriniz üzerinde nasıl bir algı yarattı?
Kapasitematik’ten sonra verimliliğimiz kademe kademe artıyor ve bu da bizi çok mutlu ediyor. Kapasitematik yatırımımızdan operatörlerimiz çok mutlu oldu. Kendilerini değerlendirme ve eksikliklerini giderme anlamında kendi analizlerini yapabiliyorlar.

KAPASİTEMATİK, KURUMSALLAŞMAK VE VERİMİNİ ARTIRMAK İSTEYEN FİRMALAR İÇİN ÇOK KIYMETLI BİR YATIRIM

Kullanıcı olarak yerli ve milli bir Tezmaksan ürünü olan Kapasitematik’ i firmalara tavsiye eder misiniz?
Bizler Kapasitematik kullanıcısı olmaktan çok mutluyuz. Yerli bir ürün olması bizleri ayrıca gururlandırıyor. Bizler Kapasitematik’i yurt dışındaki müşterilerimizle paylaştığımızda çok olumlu tepkiler aldık. Kurumsallaşmak isteyen ve doğru veri ile verimliliklerini artırmak isteyen bütün firmalar için çok kıymetli bir yatırım olduğunu belirtmek isterim.

Firmanızdan bahsedebilir misiniz?
Mirza Egeli tarafından kurulan Pimsun Makina bugün ikinci kuşak ile aynı vizyonla hizmet vermeye devam ediyor. Kendi alanında ciddi tecrübelere sahip olan firmamız her yıl büyüyerek sektöründe önemli bir marka haline geldi ve ülkemize döviz kazandırıcı faaliyetlerine devam ediyor. Bizler 20 yıldır iş makinalarının her dalında pim, burç, hidrolik blok ve talaşlı imalat parçaları üretiyoruz ve bu ürünlerin tamamını Avrupa ülkelerine fabrikaların direkt montaj hattına ihraç ediyoruz.

Haberler