EN

Gürsan Alüminyum Genel Müdür Yardımcısı Haluk Demir: “Kapasitematik sayesinde verimimiz arttı, vardiyamız azaldı”

27.04.2022, Perşembe
gursan-alumınyumGürsan Alüminyum: “Kapasitematik sayesinde verimimiz arttı, vardiyamız azaldı” Gürsan Alüminyum, Genel Müdür Yardımcısı Haluk DEMİR : “Personel performansı, makine parça değişim sayıları ve süreleri, kırılan makine uçları ve değişimleri gibi konuları takip etmek Kapasitematik’ten önce imkansızdı. ”

Tekmaksan ile iş birliği yapmaya ne zaman başladınız?

Tezmaksan’ı CNC tezgâhı almayı düşündüğümüz ilk günden beri biliyoruz, takip ediyoruz. Tezmaksan alanının duayen firmalardan biri. Dört yıldır iş birliği halindeyiz diyebilirim. Bünyemizde 19 tane CNC tezgâhımız, tornalar ve robot yüklemeli makineler bulunuyor. Brother makineleri ile başlayan iş birliği sürecimizde Kapasitematik ile tanıştık.

Kapasitematik’e neden ihtiyaç duyuyorsunuz?

Makineleri verimli kullanıp kullanmadığımıza dair çok fazla soru işaretimiz vardı. Personel takibi, makine parça değişim sayıları ve süreleri, kırılan makine uçları ve değişimleri gibi konuları takip etmek neredeyse imkansızdı. 8 saat çalıştığını düşündüğüm bir makinemin günde ortalama 3 saat çalıştığını hesapladığımda tüm bu detayları kaydedip raporlayacak bir sisteme ihtiyaç duyduk. Yüksek bütçelerle yapılan makine yatırımlarının ardından katma değer üretebiliyor olmak gerekiyor ve makinelerin verimli kullanılması bu noktada çok önemli. Kapasitematik bu ihtiyacımıza cevap veriyor. Kapasitematik sayesinde tüm personeli, hangi makinenin ne kadar çalıştığını, plansız duruşlarını, parça değişimlerini takip edebiliyorum.

Kapasitematik’ten sonra verimliliğiniz ne kadar arttı?

Tamamen Kapasitematik’ten kaynaklanıyor diyemem ama önceden çift vardiya çalışırdık artık sadece gündüz üretiyoruz çünkü verimli çalışıyoruz. Kapasitematikten sonra personelimize bir prim sistemi de uygulamaya başladık, teşvik edici olduğunu söylemeliyim.

Brother makinelerini niçin tercih ettiniz?

Brother makinelerinin çok hızlı, hassasiyet kapasitesi yüksek ve uzun ömürlü olduğunu biliyoruz. Parça üretme sayıları diğer makinelerden oldukça fazla. Servis gerektiğinde Tezmaksan’ın bize her zaman cevap vermesi de önemli bir tercih sebebimizdi.

GÜRSAN ALÜMİNYUM

Kuruluş Yılı:1979

Hizmet Alanı: Alüminyum

Sunduğu Ürün/Hizmetler: Alüminyum Korkuluk Sistemleri, Masa ve Sandalyeler, Bekleme Grupları (Banklar), Kapı Kolları, Güneş Enerji Destek Sistemleri, Alüminyum Pergola Sistemleri, Alüminyum Bahçe Çit Sistemleri, Kabin ve Cam Bölme Sistemleri, Özel İmalatlar

Tezmaksan ile İş Birliği Alanı: Kapasitematik, Brother, Bakım ve Servis

Haberler