EN

Kapasitematik, Renishaw Equator Entegrasyonu ile Tam Otomatik Ölçüm ve Esnek Müdahale Sunuyor

23.04.2021, Çarşamba
kapasitematik-renishaw-equator-entgrasyonu-ile-tam-otomatik-olcum-ve-esnek-mudahale-sunuyor.png (293 KB)

Renishaw tasarım ekibinin geliştirdiği Equator, çok yüksek tekrarlama kabiliyeti olan delta robot tarzında bir gövdeye sahip. Renishaw Equator, CMM’lerden farklı olarak cihazı referans bir üretim parçası yani “altın numune” ile kalibre ederek atölye ortamında çalışan bir koordinat ölçme tezgahı. Metroloji performansına termal değişkenlerin etkisi göz önüne alındığında daha kararlı gövde yapısı ile Equator 300, sıcaklık değişimi kullanıcının tespit edeceği sınırı geçerse bir parça ölçümü sürecek kadar sürede “altın parça” ölçülerek tekrar kalibre ediliyor. Bu equator üzerindeki sıcaklık sensörü sayesinde tam otomatik olarak yapılıyor. 

Equator parça tezgahtan çıkar çıkmaz ölçümü tamamlıyor, tezgahı ve robotu sonuca göre yönlendiriyor ve üretimi onaylıyor, kullanıcıya sonucu bildiriyor. Kapasitematik bu noktada, bilginin erişimi ve makinalara müdahale gereksinimlerini tezgah başında olmadan gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.

Kapasitematik, bu entegrasyon ile daha uygun maliyetli üretim olanağı sunuyor. Parçaya özel üretilen mastarlardan, ilk yatırım maliyetlerinden ve operatöre, kalite kontrol ekibine bağlı manuel raporlamalardan kurtulmak mümkün. Equator ile sınırsız adette parçayı programlayıp tam otomatik olarak ölçebilirsiniz.

Haberler