EN

SEKTÖRDE MESLEKİ EĞİTİME DESTEK TEZMAKSAN AKADEMİ TARAFINDAN YAPILIYOR

31.05.2022, Pazartesi

usakhaber_kapasitematik.png (156 KB)2015 yılında bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan Tezmaksan Akademi, onlarca sektör profesyoneli, yüzlerce öğrenci ve eğitimciye kaynak sağlayan, mesleki gelişimlerine katkı sağlayan bir yapı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin yanı sıra Almanya, İran, Hollanda, Kosova gibi ülkelerden 152 öğretmen, 372 lise öğrencisi, 291 üniversite öğrencisi ve 1000'den fazla CNC operatörüne ücretsiz eğitim veren Tezmaksan Akademi, pandemi ile çevrimiçi platforma eğitim. Son 1 yılda 120'ye yakın farklı eğitimde 4.300'den fazla kişiyle online olarak buluşan Tezmaksan Akademi, sektördeki dönüşümü de yakından takip ederek geleceğin profesyonellerinin eğitimlerini organize ediyor. Makine kullanabilen ve üretebilen gençler yetiştirmek için çalışmalarını sürdüren Tezmaksan Akademi, genç nüfusu geleceğe hazırlamanın bilinciyle faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle günümüzün hızlanan dijital dönüşümünde nitelikli işgücü ihtiyacının artmasıyla eğitimlerini güncelleyen Tezmaksan Akademi, çeşitli sektörlerden 152 öğretmen, 372 lise öğrencisi, 291 üniversite öğrencisi ve 1000'den fazla CNC operatörüne ücretsiz eğitim desteği verdi. Kuruluşundan bu yana ülkeler. 1 yılda 120 farklı eğitimle 4.300'den fazla kişiye ulaşıldı.  
2015 yılında bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan Tezmaksan Akademi, onlarca sektör profesyoneli, yüzlerce öğrenci ve eğitimciye kaynak sağlayan, mesleki gelişimlerine katkı sağlayan bir yapı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin yanı sıra Almanya, İran, Hollanda, Kosova gibi ülkelerden 152 öğretmen, 372 lise öğrencisi, 291 üniversite öğrencisi ve 1000'den fazla CNC operatörüne ücretsiz eğitim veren Tezmaksan Akademi, pandemi ile çevrimiçi platforma eğitim. Son 1 yılda 120'ye yakın farklı eğitimde 4.300'den fazla kişiyle online olarak buluşan Tezmaksan Akademi, sektördeki dönüşümü de yakından takip etmekte ve geleceğin profesyonellerinin eğitimlerini organize etmektedir. Makine kullanabilen ve üretebilen gençler yetiştirmek için çalışmalarını sürdüren Tezmaksan Akademi, genç nüfusu geleceğe hazırlamanın bilinciyle faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle günümüzün hızlanan dijital dönüşümünde nitelikli işgücü ihtiyacının artmasıyla eğitimlerini güncelleyen Tezmaksan Akademi, çeşitli sektörlerden 152 öğretmen, 372 lise öğrencisi, 291 üniversite öğrencisi ve 1000'den fazla CNC operatörüne ücretsiz eğitim desteği verdi. Kuruluşundan bu yana ülkeler. 1 yılda 120 farklı eğitimle 4.300'den fazla kişiye ulaşıldı.
, 10 C ekseni CNC torna tezgahı, 5 CNC torna tezgahı. , 8 farklı bölgede bulunan 14 meslek lisesinde toplam 52 makine, 7 CNC tel aşındırma tezgahı, 5 CNC damla aşındırma tezgahı ve 13 4 eksen CNC dik işleme merkezinin kurulumunu 7 gün içerisinde tamamladı. Adana'da 1 okula 6 makine, Bursa'da 3 okula 12 makine, Gaziantep'te 1 okula 4 makine, Şanlıurfa'da 2 okula 9 makine, Hatay'da 3 makine 1 okula, İstanbul, Kilis'te 12 makine 4 okula Mersin'de 1 okulda 3, Mersin'de 1 okulda 3 makine kuruldu. Ayrıca Tezmaksan Akademi sektörde cinsiyet eşitliğini destekleyerek sektöre öncülük etmektedir. Kadınların sanayiye ve dolayısıyla ekonomiye katılımını sağlayacak projelere imza atan Tezmaksan Akademi, özellikle kadın sanayici olmaz mı dediniz? başlıklı kitabıyla kadının üretimdeki rolünü gözler önüne seriyor. Kitaptan elde edilen gelir kız öğrencilere burs olarak kullanılmaktadır.
Tezmaksan Hakkında: Tezmaksan 1981 yılında kurulmuş; Türkiye'nin sektöründe lider ve Avrupa'nın beşinci büyük markası olarak talaşlı imalat sektöründe CNC satış, kiralama, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve sektörel eğitim gibi kapsamlı faaliyetler yürütmektedir. Son yıllarda geliştirdiği yenilikçi projelerle Türk sanayisinin teknoloji ortağı ve çözüm ortağı olan Tezmaksan, Endüstri 4.0'a uygun yazılım ve otomasyon sistemleri üreterek yerli ve milli teknolojileri talaşlı imalat sektörüne kazandırmaktadır. Robotik otomasyon sistemi Cubebox, yazılımı Robocam, CNC takip ve verimlilik yazılımı Kalitematik ile sektöre üst düzey hizmet veren Tezmaksan, parkurda.com web sitesi ile de üreticileri bir araya getiriyor. Sektörün farklı ihtiyaçlarını analiz eden Tezmaksan, geliştirdiği “Makine Kiralama” finansman modeli ile müşterilerine rekabetçi üretimde destek sağlamaktadır. Tezmaksan ayrıca Tezmaksan Akademi ile gençlerin sektöre nitelikli iş gücü kazandırılması konusunda da destek olmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 

Haberler